Moskva 24. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)
 
Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin udelil pesničkárovi, spevákovi, gitaristovi a textárovi Jaromírovi Nohavicovi Puškinovu medailu za zásluhy o upevnenie priateľstva medzi národmi. Vyplýva to z obsahu prezidentského dekrétu zverejneného v stredu v Moskve, informovali internetové vydanie denníka Blesk a webový server iDNES.cz

Na snímke Vladimir Putin

Rodák z Ostravy, ktorý je už laureátom vysokého českého štátneho vyznamenania a ktorý nedávno vystúpil v Bratislave na koncerte pri príležitosti životného jubilea Petra Lipu, potvrdil ocenenie počas koncertnej šnúry na Slovensku.
Za rozvoj vzťahov s Ruskou federáciou sa už vlani pesničkár stal jedným z deviatich laureátov ocenenia Strieborný lukostrelec, ktorého udeľovanie sa konalo v Prahe pod patronátom ruskej ambasády v ČR a českého prezidenta Miloša Zemana.
Jaromír Nohavica začínal ako textár, spolupracoval so skupinami Atlantis, Noe, Majestic, písal texty pre Petra Němca, Věru Špinarovú a Mariu Rottrovú. Prvé vlastné vystúpenie mal v marci 1982 na Folkovom kolotoči v Ostrave. V roku 1988 vyšla jeho prvá LP platňa Darmoděj. Pri 20. ročníku udeľovania výročných cien českej Akadémie populárnej hudby Anděl 2010 bol 23. februára 2011 Jaromír Nohavica vyhlásený ako najúspešnejší mužský interpret dvadsaťročia a získal ocenenie Anděl dvadsaťročia. Medzičasom má na svojom konte dve desiatky vydaných albumov.
 
Príspevok Vladimir Putin udelil Jaromírovi Nohavicovi Puškinovu medailu zobrazený najskôr Hlavné správy.