Moskva 17. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin)
 
Vladimír Putin pre médiá prezradil, že sa teší na zajtrajšiu rakúsku svadbu. Ruský prezident nebude v hlavnej úlohe ženícha ale svadobného hosťa. Napriek tomu ruské médiá cele dianie okolo tejto udalosti označili za historické a symbolické. Prečo?

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Ruský prezident zajtra bude prítomný na svadbe. Pričom sa nebude konať v Rusku. Zajtra, ešte pred  návštevou Nemecka a stretnutím s Angelou Merkelovou, zavíta k susedom a zúčastní sa na pravdepodobne oveľa príjemnejšom a veselšom podujatí – na svadbe v Rakúsku. Je pozvaný na sobáš ministerky zahraničných vecí Rakúska Karin Kneisslovej.
O tom, že sa ruský prezident zajtra, v sobotu, zúčastní na svadbe rakúskej ministerky zahraničia, ako prvý informoval rakúsky denník Kronen Zeitung. Svadba sa bude konať na juhu Štajerska. Ruské médiá v tejto súvislosti uvádzajú niekoľko perličiek. Vladimír Putin má veľa priateľov a známych v Nemecku a Rakúsku, niektorých spoznal ešte pred 30 rokmi, počas svojej služby v Drážďanoch.
Ale, podľa všetkého, ani 53-ročná Karin Kneisslová, ani jej 65-ročný ženích, biznismen Volfgang Meilinger, do tejto kategórie nepatria. Údajne Vladimír Putin sa s nimi zoznámil iba pred pár mesiacmi, keď bol v Rakúsku na oficiálnej návšteve. A práve vtedy ho pozvali na svadbu. Niektorí novinári, ktorí sa venujú podobným témam, uvádzajú, že Karin Kneisslová sotva počítala s tým, že Vladimír Putin príjme toto pozvanie, ale ruský prezident je už raz taký – nevyspytateľný – a ochotne prijal pozvanie. Aj v tomto spočíva symbolickosť tejto udalosti. Mainstream určite začne peniť na margo tejto „svadobnej diplomacie“ a prefíkanosti Putina. Môžeme si iba predstaviť, aká bude reakcia zaoceánskych a európskych médií.
Karin Kneisslová je na čele rezortu diplomacie iba osem mesiacov, ale za ten čas už stihla urobiť viaceré zaujímavé kroky. Jej predchodcom bol Sebastian Kurz, ktorý na tomto poste bol štyri roky, pričom mal iba 27 rokov, keď sa stal ministrom zahraničia. V decembri minulého roka, kým dovtedy bol predsedom Rakúskej národnej strany, stal sa premiérom a práve jeho miesto na čele diplomatického rezortu obsadila Kneisslová. Je však členkou Rakúskej strany slobody, koaličného partnera Rakúskej národnej strany.
Samotné vytvorenie koalície týchto dvoch strán vyvolalo búrku nevole globalistov a mainstreamu. Rakúsku stranu slobody dlho kritizovali, že je nacionalistická a preferuje dobré vzťahy s Ruskom. Kritizovali, samozrejme, aj súčasnú ministerku zahraničia. Karin Kneisslová je skúsená a múdra politička. Je to odborníčka na zahraničnú politiku. Ovláda sedem rečí, špecializuje sa na dianie na Blízkom východe – teda presne vie, čím hrozí migračná kríza. Detstvo a mladosť strávila práve v tom regióne, keď jej otec bol osobným pilotom jordánskeho kráľa Husajna.
Práve tam pokračovala vo vzdelávaní sa. Po Viedenskej univerzite absolvovala štúdium v odbore medzinárodných vzťahov na Židovskej univerzite v Ammáne. Niekoľko rokov pracovala na ministerstve zahraničných vecí Rakúska, neskôr sa sústredila na vedeckú a konzultačnú prácu a novinárčine.
Reprezentuje stranu, ktorú európski a zaoceánski prívrženci NATO považujú za proruskú – iba preto, že vlastne háji záujmy obyvateľov Rakúska a chce budovať dobré priateľské vzťahy s Ruskom. Pričom Rakúsko už dávnejšie realizujú vlastnú, dosť nezávislú politiku.
Karin Kneisslová vlastne iba pokračuje v tejto politike. Za osem mesiacov stihla navštíviť Moskvu, odmietla vyhostiť ruských diplomatov kvôli kauze Skripaľovcov, v júni sa zúčastnila na rokovaniach s Vladimírom Putinom, ktorý bol na oficiálnej návšteve Rakúska, a dokonca spolu s ruským prezidentom položila vence a kvety k pomníku sovietskym vojakom, ktorí padli pri oslobodení Rakúska v druhej svetovej vojne.
A teraz navyše – aj „svadobná diplomacia“, rakúska ministerka zahraničia aj takýmto spôsobom upevňuje dobré vzťahy s Moskvou. Mimochodom, nie je to novinka. Pred storočím, v máji r. 1913, posledný ruský cár Mikuláš II. bol prítomný na svadbe jedinej dcéry posledného nemeckého cisára a pruského kráľa Viliama II. – Viktorie Luise von Preußenovej a Ernsta Augusta Hanoverského. Vtedy sa naposledy stretli všetci traja bratranci – nemecký cisár, ruský cár a britský kráľ. V súčasnosti kráľovská dynastia vládne už iba vo Veľkej Británii.
Prítomnosť ruského prezidenta na svadbe rakúskej ministerky zahraničných vecí naznačuje, že Vladimír Putin ochotne podporuje nielen dobré vzťahy medzi krajinami, ale aj medzi jednotlivými politikmi. Je známe, že má dobré vzťahy s Gerhardom Schröderom i Silviom Berlusconim a ten istý Schröder už viackrát bol na narodeninách Vladimíra Putina, ktoré ruský prezident vždy oslavuje v dosť obmedzenom kruhu svojich priateľov a blízkych…
V tom je symbolickosť zajtrajšej prítomnosti Vladimíra Putina na svadbe rakúskej ministerky zahraničia. Karin Kneisslová je skúsená, múdra a dosť odvážna politička, ktorá sa nebojí čeliť „atlantickej“ a globalistickej politike, odmieta kampaň na démonizáciu Putina a Ruska, realizuje politiku v prospech rakúskeho ľudu a nepodlieha tlakom zo strany európskych a zaoceánskych „kolegov“ a médií. Aj preto bude Vladimír Putin na jej svadbe.
Eugen Rusnák
 
 
Príspevok Vladimír Putin sa teší na svadbu. Ruské médiá túto udalosť označili za historickú a symbolickú zobrazený najskôr Hlavné správy.