Samara 8. marca 2018 (HSP/Foto:Facebook)

Ruský prezident Vladimír Putin zavítal do mesta Samara, kde sa pri príležitosti Medzinárodného dňa žien stretol so ženami – podnikateľkami. Informovala o tom tlačová služba Kremľa.
Ruský prezident Vladimír Putin navštívil potravinársky podnik

Ešte predtým Vladimír Putin v tomto meste navštívil potravinársky podnik, v ktorom pracuje drvivá väčšina žien. Zúčastnil sa na menšej exkurzii v podniku, oboznámil sa so „sladkou produkciou“ a zaželal pracovníčkam všetko najlepšie k MDŽ.
Potom sa stretol so ženami – podnikateľkami, tiež im zaželal všetko najlepšie k Dňu žien a porozprával sa s nimi o ich práci, úspechoch a problémoch, vypočul ich poznámky na margo zlepšenia ruskej hospodárskej legislatívy, pomoci podnikateľom a pod. Vladimír Putin vyzdvihol úlohu žien, ktorí podnikajú a takto posilňujú ruské hospodárstvo.
„Súdiac podľa toho, že sme sa tu dnes stretli a je tu veľa krásnych žien, je jasné, že tie rozdiely sa strácajú a podnikajú nielen muži, ale aj ženy. Oceňujem vašu prácu: je to veľká zodpovednosť a profesionalita – nie je ľahké byť riaditeľom podniku, firmy, spoločnosti. Ale vy to úspešne zvládate,“ podčiarkol Putin.
Ruský prezident zažartoval, že by radšej pracoval pod vedením ženy, ako muža – v prípade, keby bol zamestnaný v nejakom podniku. Vysvetlil, že ženy, pochopiteľne, nekonajú tak tvrdo a majú oveľa ľudskejší prístup k zamestnancom. Opravil sa: „Väčšina žien…“ Zablahoželal ženám podnikateľkám k MDŽ a daroval im pamätné darčeky a suveníry.
Obe tieto stretnutie sa uskutočnili včera. V Rusku aj dodnes je 8. marec štátny sviatok a voľný deň. Tradícia je tradícia…
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.