Moskva 13. marca 2018 (HSP/Foto: Screenshot BBC)
 
Ruský prezident Vladimír Putin poradil Britom, aby predtým, než oficiálne obvinia Moskvu z pokusu o vraždu bývalého špióna a bývalého dôstojníka GRU Sergeja Skripaľa, mali by uskutočniť riadne profesionálne vyšetrovanie celého prípadu.

Ilustračné foto

„Najprv to prešetríte, urobte u seba poriadok a potom aj my o tom budeme diskutovať s vami,“ podčiarkol Vladimír Putin v odpovedi na otázky novinára britskej televíznej spoločnosti BBC o tom, či je Rusko zodpovedné za tento incident.
Ešte predtým hovorca Kremľa Dmitrij Peskov upozornil na skutočnosť, že oficiálne obvinenia z Londýna neboli adresované priamo Moskve.Ide o rôzne informačné cvičenia britských médií, ktoré sú známe tým, že nie sú vždy objektívne,“ podčiarkol Peškov.
Ruské média pripomenuli, že 10. marca The Times s odvolaním sa na zdroje v spravodajských službách uviedol, že britské úrady uvažujú o bojkote futbalového Svetového pohára v Rusku, ak sa Moskva podieľala na otrávení Sergeja Skripaľa a jeho dcéry.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.