Vladivostok 31. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)

Novoročný príhovor ruského prezidenta Vladimira Putina

Šéf Kremľa Vladimir Putin v dnešnom novoročnom príhovore poprial ruskému národu mier a prosperitu.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

“Rok 2016 sa chýli ku koncu. Bol to náročný rok, ale ťažkosti, ktorým sme čelili, nás spojili a umožnili nám odhaliť obrovské zdroje, aby sme sa pohli vpred. Hlavné je to, že veríme v seba, v svoje sily a v svoju krajinu. Pracujeme, úspešne pracujeme a veľa sme toho dosiahli,” uviedol ruský prezident.

Putin sa poďakoval aj za “víťazstva a úspechy, za vaše pochopenie a dôveru a za vašu skutočnú a úprimnú starostlivosť o Rusko”.

Šéf Kremľa zdôraznil, že Rusko je veľkým a jedinečným štátom. Podľa neho sa každý človek môže stať “kúzelníkom”, a to tým, že sa bude s láskou a vďačnosťou starať o svojich rodičov, o deti a rodiny, že bude rešpektovať kolegov v práci, pestovať priateľstvá, brániť pravdu a spravodlivosť, že bude milosrdný a bude pomáhať ľuďom v núdzi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.