Moskva 21. júla 2018 (HSP/vz.ru/srspol.sk/Foto:TASR/AP-Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin)
 
Ruská zahraničná politika sa musí stať omnoho ekonomickejšie orientovanou a racionálnejšou, vyhlásil prezident Vladimir Putin. Rusko si musí podľa neho osvojovať nové trhy a prekonávať prekážky v práci ruských spoločností.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Na porade veľvyslancov a stálych predstaviteľov Putin vyhlásil, že Rusko musí nielen vojsť medzi päticu popredných hospodárstiev sveta, ale aj zabezpečiť štandardy kvality pre život v porovnaní so zahraničím.
Ekonomické vzťahy a podnikateľské slobody vo svete sa podľa ruského prezidenta stávajú objektom politizácie. Pričom princíp konkurencie a otvorenosti vo svetovom obchode sa čoraz viac zamieňajú za protekcionizmus. “Na pozadí toho sa zahraničná politika Ruska musí stať omnoho viac hospodársky orientovanou a racionálnou,“ povedal Putin.
“Tí, ktorí chcú vidieť Ukrajinu a Gruzínsko v zostave NATO, mali by nevyhnutne porozmýšľať o následkoch svojej nezodpovednej politiky“, vyhlásil prezident Ruska Vladimír  Putin.
“Na podobné agresívne kroky, ktoré sú priamym ohrozením Ruska, budeme reagovať primerane,“ zaznamenala jeho slová na porade veľvyslancov RIA Novosti. Putin pri tom poznamenal, že niektorí “kolegovia“ Rusov sa “hrajú na zostrovanie“ keď sa pokúšajú dostať Ukrajinu a Gruzínsko “na vojenskú obežnú dráhu aliancie“.
Bezpečnosť v Európe vyplýva z rozvoja spolupráce, povedal ruský líder a vysvetlil, že kľúč k stabilite je v tom, aby sa obnovovala dôvera a nie rozmiestňovali sa pri ruských hraniciach nové základne a prvky vojenskej infraštruktúry NATO, čo sa momentálne aj deje.
 
Príspevok Vladimir Putin nariadil zmeniť zahraničnú politiku Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy.