Moskva 5. júla 2019 (HSP/Foto:Izvestija)

„Nápad uskutočniť opakované referendum o statuse Krymskej republiky je neaktuálny, neexistuje naň právny dôvod,“ vyhlásil stály predstaviteľ Ruskej federácie pri Európskej únii Vladimír Čižov v rozhovore, ktorý uverejnil denník Izvestija.

Na snímke Vladimír Čižov

„Nazdávam sa, že myšlienka na uskutočnenie opakovaného referenda je neaktuálna. Jednoducho nevidím na to nijaký právny dôvod. Vráťme sa k udalostiam spred piatich rokov. Celkom logicky sa môžeme spýtať: bolo treba uskutočniť to referendum tak naponáhlo? Alebo bolo treba vyčkať, pozvať viac medzinárodných pozorovateľov a absolvovať ďalšie procedúry? Je to rečnícka otázka, ale nielen preto, že hovoríme o historických udalostiach,“ spresnil Čižov, keď odpovedal na otázku novinára o možnosti druhého plebiscitu na Kryme.

„Veď referendum, ako viete, bolo najprv naplánované na istý dátum, ale potom ho presunuli na skorší termín. Prečo? Jednoducho preto, že požiar na Ukrajine sa rýchle rozrastal a hrozilo, že krvavé udalosti zasiahnu aj Krym,“ zdôraznil stály predstaviteľ Ruskej federácie pri Európskej únii Vladimír Čižov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj