Bratislava 27. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Michal Svítok)

Vláda v piatok schválila za štátneho tajomníka ministerstva financií súčasného podpredsedu dozornej rady Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Marcela Klimeka. Návrh na jeho vymenovanie s účinnosťou od 1. apríla tohto roka pripravil minister financií Eduard Heger

Na kombosnímke Juraj Smatana a Marcel Klimek

Marcel Klimek, ktorý je absolventom Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave, podľa vlastnej webovej stránky od roku 1997 viac ako desať rokov pôsobil ako manažér a prokurista vo vtedajších UniCredit Bank Slovakia, resp. HVB Bank Slovakia. Podieľal sa tiež na reštrukturalizácii najväčších slovenských firiem ako VSŽ, Nafta Gbely alebo Slovnaft.

Od roku 2008 do roku 2010 zastával post generálneho riaditeľa spoločnosti Immocap Group, počas vlády Ivety Radičovej v rokoch 2010 až 2012 bol zase vedúcim služobného úradu Ministerstva vnútra SR. Od roku 2012 sa venuje ekonomickému poradenstvu a makroekonomickým analýzam. V súčasnosti pôsobí aj ako podpredseda dozornej rady VšZP.

Prvého štátneho tajomníka rezortu financií vláda vymenovala už minulý týždeň. Stal sa ním bývalý ekonomický novinár a naposledy analytik na ministerstve dopr

Novým štátnym tajomníkom Ministerstva životného prostredia SR (MŽP) sa stal Juraj Smatana (nom. OĽaNO). Dnes o tom na svojom rokovaní rozhodla vláda. Smatana tak vo funkcii nahradí odvolaného tajomníka Norberta Kurillu (nom. Most-Híd).

Smatana počas uplynulých štyroch rokov pôsobil ako asistent poslanca a terajšieho ministra životného prostredia Jána Budaja (nom. OĽaNO). Za stranu Zmena zdola, ktorej Budaj šéfuje, pôsobí Smatana ako poslanec mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici a poslanec zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja. V rokoch 2010 až 2012 bol Juraj Smatana poradcom premiérky Ivety Radičovej pre oblasť životného prostredia.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj