Bratislava 23. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) nepredstúpil dnes pred novinárov s vyhlásením, ako to avizoval jeho úrad. Namiesto toho jeho hovorkyňa Beatrice Szabóová oznámila, že vláda mu na diaľku schválila mandát na dnešné rokovanie s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v rakúskom Salzburgu.

“Veľmi oceňuje, že toto rozhodnutie podporili aj ministri za SNS,” oznámila Szabóová s tým, že do hlasovania formou per rollam sa zapojili aj traja ministri za SNS. Témou schôdzky v Salzburgu je okrem iného smernica o vysielaní pracovníkov. O nej novinárov namiesto Fica informoval podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

Na snímke podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič informuje novinárov o rokovaniach na Úrade vlády v Bratislave 23. augusta 2017

Program dnešného rokovania vlády sa zúžil na jediný bod, o čom v utorok (22.8.) informoval premiér Robert Fico v písomnom stanovisku. Ministri napokon na Úrad vlády SR neprišli, o mandáte pre premiéra na dnešné stretnutie s francúzskym prezidentom, rakúskym a českým premiérom rozhodli hlasovaním na diaľku.

V niektorých médiách sa objavila v pondelok (21.8.) informácia, že predseda SNS Andrej Danko požiadal svojich koaličných partnerov Smer-SD a Most-Híd o odloženie rokovania kabinetu dovtedy, kým nezasadne Koaličná rada. Zároveň informoval, že jeho ministri na zasadnutie vlády neprídu. Koaličná rada sa má zísť v piatok 25. augusta. Mala by rokovať o riešení koaličnej krízy, do ktorej sa koalícia dostala po tom, ako predseda SNS vypovedal k septembru koaličnú zmluvu.