Bratislava 22. marca 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

V čase mimoriadnej situácie, keď sú ohrozené životy a zdravie občanov, platí nepísané pravidlo: VŠETCI DRŽÍME SPOLU a v záujme zachovania zdravia a života SPOLUPRACUJEME. Nezáleží na politickej príslušnosti, národnosti, vierovyznaní, alebo rase

Na snímke predseda hnutia OĽANO Igor Matovič

Pred niekoľkými dňami Igor Matovič s dvoma ďalšími kolegami (Jaroslav Naď a Eduard Heger),  urobili tlačovú besedu k situácii s koronavírusom. Tlačovka sa niesla v duchu útokov na tých, ktorí v snahe čo najviac zmierniť nábeh epidémie na Slovensku, robia potrebné opatrenia. V tom čase na riešení problému s koronavírusom, už niekoľko týždňov aktívne pracovali vláda, krízový štáb, lekári, zdravotné sestry, polícia, armáda a ďalší. Možno si to v tej chvíli Igor Matovič neuvedomil, ale svojimi útokmi, v podstate znevažoval všetky zložky, zainteresované na aktivitách proti epidémii. Igor Matovič by si mal dať lepší pozor na takéto chyby, lebo to vzbudzuje dojem, že on a jeho dvaja nahnevaní kolegovia, ešte celkom nedorástli do funkcií, ktoré včera prevzali.

Otec Kuffa hovorieva: „Sú len dve cesty v živote, cesta pýchy a cesta pokory.“ Ak Igor Matovič a členovia novej vlády dokážu v sebe nájsť pokoru, tak je dobrá nádej, že Slovensko bude mať solídnu novú vládu. V opačnom prípade to pre Slovensko nemusí dopadnúť dobre. Keď použijem prirovnanie s koronavírusom: Vláda Igora Matoviča a koronavírus majú niečo spoločné, majú potenciál, byť ťažkou ranou pre Slovensko. Nová vláda má možnosť ukázať, že pre Slovensko nebude ťažkou ranou, ale nádejou.

Na záver si pomôžem výrokom: „Kto pozná svoje poslanie, je nezastaviteľný“. Čo je poslanie novej vlády? Jeden „DPH-čkar“, sa práve v tomto čase vytratil spred kamier a z politickej scény zo „zdravotných dôvodov“. On a jemu podobní,… kam s nimi? Boj s korupciou je poslanie novej vlády. Želám Igorovi Matovičovi, a členom jeho vlády, aby s pokorou v srdci dokázali odhaliť chyby ešte predtým, ako ich spravia. My občania im môžeme pomáhať napríklad tým, že im poskytneme spätnú väzbu.

V období, aké práve prežívame, je dôležitejšie ako inokedy, aby sme sa na všetkých úrovniach vedeli dohodnúť a držať spolu. Správajme sa zodpovedne, dodržujme nariadenia vlády a v rámci svojich možností, pomáhajme tam, kde to bude treba.

Roman Kukučka

Cesta POKORY a cesta pýchy – Marián Kuffa

[embedded content]

[embedded content]

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj