Bratislava 27. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Vláda bude v stredu rozhodovať o dohode s maďarskou vládou v súvislosti s výstavbou mosta ponad rieku Ipeľ. Ten by mal spojiť slovenské Ipeľské Predmostie a maďarskú obec Drégelypalánk. Ministri budú hovoriť aj o environmentálnych záťažiach, prioritách pre niektoré regióny a overovaní kvality výrobkov a služieb na účely obrany. Na programe sú tiež viaceré personálne otázky

Na snímke premiér SR Peter Pellegrini

Rezort dopravy očakáva, že nový most ponad Ipeľ pomôže naštartovať ekonomiku prihraničných regiónov. Príprava a samotná výstavba mosta je v kompetencii obce Vrbovka s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Za maďarskú stranu je hlavným partnerom organizácia NIF (Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.). Náklady na stavbu mosta si rozdelia Slovensko a Maďarsko v rovnakom pomere, pričom na slovenskej strane to predstavuje 1.155.500 eur.
Ministri budú rozhodovať aj o návrhu novely zákona o obrannej štandardizácii, ktorá reaguje na smernicu Severoatlantickej aliancie. Procesy štátneho overovania kvality výrobkov a služieb na účely obrany sa podľa nej majú zefektívniť, zjednodušiť sa má aj kodifikačná činnosť pri nákupoch a kontrole kvality.
Vláda bude rokovať aj o viac ako 80 aktivitách a projektoch, ktoré pomôžu rozvoju v okresoch Lučenec, Košice-okolie, Poltár, Rimavská Sobota, Sabinov, Veľký Krtíš a Vranov nad Topľou. Na rokovanie ich predložil Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.
Vláda by mala rozhodnúť aj o viacerých personálnych otázkach. Okresný úrad (OÚ) Prievidza by mal mať podľa Ministerstva vnútra SR mať nového prednostu – Igora Vavru. Novou prednostkou OÚ Piešťany by mala byť Vanesa Šteinerová. Predsedom Slovensko-maďarskej hraničnej komisie by sa zas mal stať Peter Šlahor. Vláda by tiež mala na svojom stredajšom zasadnutí určiť plat predsedníčke Úradu na ochranu osobných údajov SR.
 
Príspevok Vláda bude rokovať o moste cez Ipeľ aj viacerých personálnych otázkach zobrazený najskôr Hlavné správy.