Žilina 13. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)

Národnú cenu produktivity za rok 2016 odovzdali v stredu (11. 10.) na 20. Národnom fóre produktivity v Žiline spoločnosti Wittur, s.r.o., so sídlom v Krupine v kategórii Malý a stredný podnik a spoločnosti Lear Corporation Seating Slovakia, s.r.o., Prešov v kategórii Veľký podnik. TASR o tom informovala Barbora Medvecká zo spoločnosti CEIT, a. s., Žilina.
Ilustračné foto

Spoločnosť Wittur je podľa Medveckej popredným dodávateľom výťahových komponentov pre najvýznamnejšie spoločnosti pôsobiace na trhu. “Firma sa rýchlo rozvíja, neustále hľadá možnosti optimalizácie výrobných procesov a podniká aktivity smerujúce k rastu produktivity, ktoré sa reálne odrážajú v dosahovaných ekonomických ukazovateľoch,” uviedla Medvecká.
Závod spoločnosti Lear Corporation Seating Slovakia, ktorý vyrába kovové konštrukcie sedacích systémov automobilov, oslavuje desať rokov. “Pracuje tu približne tisíc zamestnancov, ktorí sa v rámci korporácie zapísali ako kompetentný a angažovaný tím. Odhodlaný čeliť aj tým najväčším výzvam v podobe náročných projektov, určených pre producentov svetových automobilových značiek. Rast produktivity závodu, riadenie spoločnosti v duchu Industry 4.0, dôraz na technologický rozvoj a zároveň na rozvoj ľudí, rozhodli o víťazstve v súťaži o Národnú cenu produktivity za rok 2016,” doplnila Medvecká.
Národná cena produktivity je podľa nej jednou z foriem podpory rastu produktivity na národnej úrovni. “Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, organizátorom technologická spoločnosť CEIT. Zámerom súťaže je podporiť rast produktivity priemyselných organizácií v Slovenskej republike,” dodala Medvecká.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.