Oviedo 24. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot El Pais)

Squashový klub v severnom Španielsku, ktorý organizuje miestne turnaje, sa stal v posledných dňoch centrom diskutovania na sociálnych sieťach. Dôvodom je, že víťazkám okrem trofeje, kozmetického balíčka dal ako cenu aj vibrátor. Informoval o tom španielsky denník El Pais

Na snímke ocenené hráčky

“Boli sme v šoku,” uviedla po skončení turnaja v španielskom Oviede jedna z ocenených. “Myslíme si, že je to veľmi sexistické,” dodala víťazka Elisabet Sadóová.

Hráčky potom médiám uviedli, že aj na základe toto, že na športových súťažiach niektoré kluby dávajú ako ceny vibrátory, majú pocit, že ženy sú v športe diskriminované. “Tie veci sa musia zmeniť,” dodala jedna z ocenených.

Následne sa so sťažnosťou obrátili aj na španielsku squashovú asociáciu, ktorej okrem listu poslali aj nechcenú výhru.

Hovorkyňa organizácie Maribel Toyosová uviedla, že jej predstavitelia netušili, že hráčky dostanú takéto darčeky. “Ide o vrchol sexizmu,” konštatovala.

“Tú reakciu chápeme a hlboko tento neprijateľný incident ľutujeme,” uviedlo vedenie squashového klubu v Oviede. V reakcii na túto udalosť niektorí činovníci odišli zo svojich funkcií.

Na rozdiel od najlepších ženských hráčok ich mužskí kolegovia žiadne extra ceny okrem trofejí nedostali.

Za výber ocenení a odmien sa klub následne ospravedlnil.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj