Bratislava 26. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Vyskupič reagoval na rozhodnutie Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR), ktorá sankcionovala televíziu TA3
Zachovanie vyváženosti a objektivity publicistiky a spravodajstva v celonárodných médiách by malo byť pilierom demokratickej spoločnosti. Vyhlásil to vo štvrtok podpredseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Jozef Viskupič (OĽaNO).
Na snímke poslanec Jozef Viskupič (OĽaNO)

Opozičný poslanec reagoval na stredajšie (25.10.) rozhodnutie Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR), ktorá sankcionovala televíziu TA3 formou upozornenia na porušenie zákona za reláciu Téma dňa z 9. mája 2017 odvysielanú pod názvom “Derniéra Igora Matoviča”. Televízia mala porušiť paragraf zákona, ktorý hovorí o objektívnosti a nestrannosti spravodajských a politicko-publicistických programov a oddeľovaní názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru.
“Vzhľadom na neodborný a účelový prejav bezpečnostného analytika, ktorý skreslil reláciu v TA3 a nesprával sa ako nestranný odborník, vítame rozhodnutie RVR. Jeho vystúpenie nespadalo do kategórie expertného posúdenia situácie, ale bolo účelové, osobné a dehonestovalo účastníka diskusie,” odkázal Viskupič.
Podľa jeho slov Igor Matovič v diskusii s politickým oponentom dokázal vysvetliť svoje postoje a obhájiť pozíciu. “Je však neakceptovateľné, že jeho vystúpenie a politické pôsobenie následne hodnotil zaujatý človek. To, že zaujatý skutočne bol, posúdila RVR správne,” dodal.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.