Bratislava 17. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Charles Krupa)

Spoločnosť Visa koncom júna podpísala dohodu o akvizícii portfólia služieb v oblasti tokenizácie (šifrovanie, ktoré pri platení nahradí citlivé údaje o karte za jedinečný kód – pozn. red.) a ticketingových systémov od spoločnosti Rambus

Ilustračné foto

Ide o poskytovateľa IP a čipov, ktoré sú určené na rýchlejší a bezpečnejší prenos dát. Vďaka kombinácii tokenizačných možností v rámci siete Visa s lokálnou technológiou tokenizácie účtov spoločnosti Rambus bude možné podľa vyjadrení spoločnosti Visa vykonávať bezpečnejšie platby vo všetkých formách globálneho obchodu. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe.

Technológia tokenov spoločnosti Rambus umožní spoločnosti Visa rozšíriť bezpečnosť tokenizácie na všetky typy transakcií aj mimo kariet Visa, vrátane kariet v domácich sieťach a platobných systémoch založených na účtoch a platbách v reálnom čase. “Keďže spôsob, akým ľudia a podniky platia, alebo prijímajú platby, sa neustále vyvíja, pridanie technológie firmy Rambus nám umožní poskytovať väčšiu bezpečnosť aj mimo platobnej karty, aby sme podporili zvyšovanie transakcií, ďalší rozvoj platobných systémov a zúčastnených subjektov,” povedal TS Anil, senior viceprezident a globálny riaditeľ pre platobné produkty a platformy spoločnosti Visa.

Spustením služby Visa Token Service v roku 2014 sprístupnila tokenizáciu na 100 trhoch, pričom touto službou pokrýva približne 90 % celkového objemu platieb Visa. “Spojenie so spoločnosťou Visa ako lídrom v oblasti platieb nám umožní škálovať technológiu a možnosti, aby sme mohli poskytovať nové produkty a služby pre trh, a zároveň pokračovať v spolupráci s existujúcimi zákazníkmi,” povedal Jerome Nadel, senior viceprezident a generálny riaditeľ pre platby a ticketing v spoločnosti Rambus.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj