Bratislava 14. septembra 2018 (HSP/Foto: TASR- Pavel Neubauer)
 
V aktuálnom komentári sa známa moderátorka Adela Vinczeová zamýšľa nad tým, akí ľudia zmenia svet. Upozorňuje, že veľa zadumaných tvárí sa v dnešnej dobe urputne zamýšľa nad tým, ako zmeniť spoločnosť. Žiadanú zmenu však dosiahne len určitá skupina ľudí

Na snímke Adela Vinczeová

S hlbokou vráskou medzi obočím si mnohí kladú otázky, ako zmeniť smerovanie tejto krajiny. S polotichým hlasom ponoreným v beznádeji zalamujú rukami a hľadajú cestu z marazmu. „Ich zámer je určite pekný, cieľ ušľachtilý,“ uvádza Vinczeová.
Upozorňuje však, že „cieľ vidíme vždy podľa toho, koľko nám naň svieti svetla. V tme sa o cieli niečo domnievame, v šere čo-to nahmatáme. V hlbokej jame sa nám zdá z nej cesta von nereálna, v plytšej jame už ako-tak tušíme, že by sa z nej dalo vyhrabať. Nie je dôležité len to, čo by sme chceli, ale aj z akej východiskovej pozície nad tým uvažujeme“.
Dodáva, že my sme tým aparátom, ktorý môže priniesť zmenu. Má to však jednu podstatnú podmienku – nastavenie aparátu. „Ak je aparát nastavený na polovičný výkon, ak je ponorený do brzdiacej mláky hustých intelektuálnych analýz, nebude funkčný. Aj preto si občas všímam neúspechy tých, ktorí chcú zmeny, pretože sami ako jednotlivci nie sú funkční. Ich potrebná energia je ťažká, a preto všetko ide rovnako ťažko“, vysvetlila Vinczeová a dodáva, že „takýto človek sa dotkne len toho, aký je sám a dosiahne minimálne zmeny“.
Ako príklad človeka, ktorý vyvolá pozitívnu zmenu, uvádza známa moderátorka čašníka pracujúceho na letisku vo Schwechate. „Roky si všímam jedného čašníka, ktorý ľudí obsluhuje s konštantným úsmevom, žartuje s nimi plynulo v šiestich rečiach, pohybuje sa medzi stolmi ako krasokorčuliar. Každému venuje fór, úsmev, prípadne empatický pohľad, ak má dotyčný v tvári smútok z rozlúčky. Robí svoju prácu tak od srdca, že sa nedá naňho nepozerať. Ľudia z celého sveta odlietajú do ďalších zákutí planéty usmiati a o niečo šťastnejší. So svojou vysokou frekvenciu ťahá na vyššie vlny tisícky ľudí denne, ktorí – aj keď do maličkej miery, ale predsa – nesú tento kód so sebou cez kontinenty“.
„Tento pán reálne mení svet preto, lebo má funkčný aparát. Seba. Niektorí tvrdia, že intelekt zachráni spoločnosť. No aj ten musí byť v súlade s otvoreným srdcom. Tento pán necituje Kanta a ani nie je ponorený do politických hier. Len JE. A tým, aký je on sám, mení svet okolo“.
Zákazníci z celého sveta sú ním nadšení. A pri otázke odkiaľ je, „s úsmevom hovorí – I am Slovak.“
 
Ako je nastavený aparát Fialovej?
Známa moderátorka nedávno čelila urážkam Zuzany Fialovej. Herečka svoju kritiku zverejnila na sociálnej sieti Facebook. Avšak po krátkom čase svoj status stiahla. Známa moderátorka na vyjadrenia Fialovej reagovala tak, ako to vie iba ona (viac v článku). Vinczeová vyhodnotila reakciu Fialovej ako unáhlenú. Dodala, že aj z takýchto dôvodov je rada, že nemá Facebook, lebo človek občas podľahne pocitu, že musí niečo okamžite ventilovať, nejakú emóciu, a je možné, že by sa to stalo aj jej.
Zo strany Fialovej nešlo o prvé urážajúce vyjadrenie. Pred časom dourážala kňaza Mariana Kuffu, ktorý poskytuje pomocnú ruku ľuďom v ich ťažkom osude a bráni život bezbranných nenarodených detí (viac v článku).
 
Príspevok Vinzeová o “záhadnom” slovenskom čašníkovi vo Schwechate, ktorý nie ponorený do politických hier, napriek tomu mení svet zobrazený najskôr Hlavné správy.