Bratislava 22. novembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

Predseda Spoločnosti slovenskej inteligencie Korene Viliam Hornáček včera zverejnil na stránke Koreňov apel na slovenskú inteligenciu pod názvom Do vlastných radov! Kritizuje v ňom nezáujem slovenskej inteligencie o slovenský národ, pre ktorý má byť jeho vzorom a mozgom

Na snímke predseda Spoločnosti slovenskej inteligencie Korene Viliam Hornáček

Mozog síce má tvoriť múdrosti kníh, ale dnes je nevyhnutné vystúpiť z „ticha pracovne“ a vojsť do „skutočného života.“ Doba si vyžaduje rovnako aktívnu prácu poľnohospodárov a výrobu chleba na prežitie, ako aj riadenie výroby chleba. Aj samotný ľudský organizmus funguje dobre len v súčinnosti všetkých jeho zložiek. Ak je súhra a harmónia, nastáva schopnosť žiť úspešne aj zdravo.

Celý článok Viliama Hornáčka:

Do vlastných radov!

Páni intelektuáli a celá slovenská inteligencia!

Ak sme podľahli propagande takzvaného liberalizmu a ilúzii, že keď sme už všetko pomenovali, napísali, zverejnili, tak „sa“ aj všetko zmení a na dobré obráti, potom je najvyšší čas z toho vytriezvieť!

Koľko ľudí číta naše múdrosti či dozvie sa naše dobre mienené rady? Aký vplyv to naše teoretické predvádzanie sa a pechorenie sa – v presile zámerne neprehľadného mediálneho smogu – má na spoločenstvo, ktorého sme súčasťou? Pritom sme iba jedna z mnohých jeho súčastí!

Ak by nám všetkým – tí najmenej spoločensky uznávaní aj oceňovaní, či skôr podceňovaní – nedopestovali a nedochovali poživeň, tak sa ani tými najmúdrejšími pravdami popísanými papiermi neuživíme a vymrieme do posledného. Za ich „chlieb náš každodenný“ sa im odvďačme našou konkrétnou pomocou pri riešení spoločných problémov prežitia. Vystúpme z „ticha pracovne“ a vstúpme do skutočného života!

Alebo tsunami bezuzdnej takzvanej liberalistickej propagandy egoistického  individualizmu už pohltilo aj bývalé „svedomie národa“ a presvedčilo jeho – zrejme tiež už iba bývalý – zdravý sedliacky rozum, že ona, inteligencia, je stredom sveta, ak nie celého vesmíru?!

Len celistvý a vnútorne integrovaný organizmus je schopný prežiť a byť úspešný. Žiadna osamotená súčasť to nedokáže, lebo nemôže nahradiť komplexnosť a životaschopnosť celku. To v normálnom zdravom organizme chápe a akceptuje aj najmenšia jeho bunka. Nieto ešte mozog ako najvyššie organizovaná hmota!

Ak je aj slovenská inteligencia skutočným a nie iba virtuálnym „mozgom slovenskej spoločnosti“, je najvyšší čas, aby si to s plnou vážnosťou uvedomila  a podľa toho aj konala. Áno, najmä konala. A konala výhradne na prospech celku slovenského národa, ktorý to nielen naliehavo potrebuje, ale to od svojej inteligencie aj právom vyžaduje. Od všetkých, ktorí slovenský národ tvoria a hlásia sa nielen k nemu, ale aj ku svojim prirodzeným povinnostiam. Od všetkých do jedného. Aj od géniov! Od tých najmä…“

Margaréta Vyšná

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj