Budapešť 7. mája 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Szilard Koszticsak/MTI via AP)

Vyjadril sa tak v pondelok v Budapešti, keď oznámil, že Maďarsko neposkytne v EÚ-voľbách podporu Manfredovi Weberovi, špičkovému kandidátovi EĽS – Európskej Ľudovej Strany

Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán

Orbán zdôraznil, že Manfred Weber prehlásil, že sa nechce stať prezidentom EÚ komisie s hlasmi Maďarska. Orbán to povedal v prítomnosti rakúskeho vicekancelára Stracheho počas spoločnej tlačovej konferencie.

EĽS ešte v marci na podnet Webera ostro kritizovala Orbána a jeho stranu Fidesz a následne pozastavila jej členstvo na neurčitý čas. Ako dôvod uviedla antieurópske a antisemitské tóny, ktoré zaznievali z Fideszu.

Orbán nedávno vyzval EĽS k spolupráci s konzervatívno-pravicovými stranami, ako je talianska Lega. Kancelárka Merkelová a šéfka CDU Annegret Kramp-Karrenbauerová to odmietli a odkázali maďarskému premiérovi, že s týmito stranami po EÚ voľbách nebudú spolupracovať.

Roman Bednár

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj