Európa 7. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: TASR/AP- John Amis)
 
Macedónske mesto Tetovo je najviac znečisteným mestom v Európe. Vyplýva to z údajov hodnotenia Pollution Index 2018 Mid-Year, ktoré vypracoval portál numbeo.com

Ilustračné foto

Index znečistenia v danom rebríčku predstavoval celkom 97, 57 bodov u Tetova, taliansky Neapol na druhej priečke mal 84,61 bodov a macedónske hlavné mesto Skopje celkom 82,17 bodov.
Do prvej desiatky najšpinavších a najviac znečistených európskych miest sa dostalo tiež albánske hlavné mesto Tirana, taliansky Turín, rumunský Bukurešť, bosnianske Sarajevo, poľský Krakov, bulharský Plovdiv a ukrajinský Kyjev. Ruské mestá Moskva a Petrohrad sa umiestnili na 19. a 17. meste.
Za najviac priaznivé a vhodné mestá pre život, z hľadiska životného prostredia, sú podľa daného rebríčka Helsinki, Reykjavík a Zürich.
Svetová zdravotnícka organizácia pre znečistenie ovzdušia v roku 2018 vypracovala podobný rebríček 10 miest, v ktorých sa ľuďom najhoršie dýcha. Na popredných priečkach sa umiestnilo mesto Skopje spolu s mestom Tetovo na západe Macedónska a priemyselným mestom Tuzla v Bosne a Hercegovine.
 
Príspevok Viete, ktoré mesto je v Európe najšpinavšie? zobrazený najskôr Hlavné správy.