Moskva 4. januára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)
 
Na prvom mieste v tomto rebríčku sa umiestnil telefón Pixel 3 XL, ktorý je výrobkom spoločnosti Google. Odborníci z Federálnej agentúry USA pre komunikácie zverejnili zoznam osemnástich smartfónov. Mobilné zariadenia, ktoré sa na danom zozname nachádzajú, majú najväčšie hodnoty tzv. SAR žiarenia

Ilustračné foto

Prvé miesto obsadil telefón Google Pixel 3 XL, ktorého špecifický koeficient pohlcovania elektromagnetického žiarenia ľudskými tkanivami je 1,35 WT / kg pre hlavu a rovnaké množstvo pre telo, a tiež 1,52 WT / kg podľa maximálneho ukazovateľa.
Na druhé miesto sa dostal telefón Google Pixel 3 s ukazovateľom 1,34 WT / kg. Na tretej priečke sa umiestnil telefón OnePlus. Na ďalších miestach nájdeme mobilné zariadenia LG V40 a telefóny iPhone XS Max a XS. Ich hodnoty SARžiarenia sú síce ďaleko od kritickej úrovne, ale tiež pomerne dosť ďaleko od tej minimálnej.
Treba podotknúť, že všetky novinky od spoločností Apple, Google a Samsung sa dnes nachádzajú na popredných priečkach, pokiaľ ide o maximálny vplyv na ľudský organizmus.
 
Príspevok Vieme, ktoré smartfóny sú najnebezpečnejšie: Ich žiarenie je pohlcované ľudskými tkanivami najviac! zobrazený najskôr Hlavné správy.