V Sečiankach, kde Erik býval s Manželkou Nikol a len ročným synčekom Erikom, prežívajú rodičia Nikol obrovskú bolesť v srdciach. V piatok pripravovali dom smútku na poslednú rozlúčku s milovaným zaťom.

„Vôbec nevieme čo sa mohlo stať. Na tej ceste nie je ani brzdná dráha a ani pitva nepreukázala ani požitie alkoholu, ani žiadne zdravotné ťažkosti. Bola veľká búrka, možno dostal akvaplaning,“ hovorí otec Nikol.

Na aute sa zabil aj Erikov ujo

„Dcéra to ešte stále tak nevníma a v tejto chvíli si ešte neuvedomuje, aké nešťastie ju postretlo a že ostala s malou sirôtkou sama.

Budeme sa snažiť byť jej veľkou oporou, no už nikdy to nebude ten šťastný život, aký prežívala s Erikom a synčekom,“ povedali rodičia Nikol so slzami v očiach.

Nešťastní sú aj otec mladého vodiča Ladislav a jeho teta. „Je to hrozné. V našej rodine je to už druhé podobné nešťastie, lebo pred niekoľkými rokmi sa tiež po autohavárii zabil náš brat a ujo Erika,“ povedala teta mŕtveho mladého muža.

Je to nešťastie aj osud

 

Erik bol podľa rodiny i známych veľmi slušný a aj pozorný otec mladej rodiny.

„S Nikol sa poznali pred svadbou len krátkou. Erik nikdy nesadol za volant s tým, že by si vypil Bohužiaľ žijeme uponáhľanú dobu, každý je vystresovaný z práce, potom keď ide domov, je unavený. Možno mal radšej ešte ostať chvíľu vo Veľkom Krtíši, lebo bola vtedy aj veľká búrka. Možno by sa mu ani nič nestalo. No osud sa už zmeniť nedá,“ dodala nešťastná teta.

Príčinu tragédie stále skúma aj polícia

Polícia vo Veľkom Krtíši začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

„Vo štvrtok (29.6.) krátko po 15.00 hodine došlo k dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Nová Ves. 26-ročný vodič osobného motorového vozidla BMW, viedol vozidlo v smere jazdy Veľký Krtíš – Sklabiná. Na rovnom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom vľavo do protismeru a mimo vozovku, kde prednou časťou narazil do betónového premostenia a následne sa prevrátil na strechu,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Erik utrpel smrteľné zranenia.

„Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy a bola nariadená súdna pitva. Na vozidle vznikla škoda odhadnutá na 3000 eur. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ dodala.