Zábery zo stredajšej akcie priamo z chrbta psa. Spoločne s mestskou políciou sa polícia pozrela priamo do útrob Pentagónu. Chodia tam naozaj tak často, ako tvrdia?

VIDEO Zásah polície v Pentagóne! Pozrite si ho z chrbta policajného psa

Ide o obytný dom, ktorý sa smutne preslávil tým, že sa v ňom pohybujú narkomani a iné pochybné živly. „Takéto akcie opakujeme pravidelne počas dňa i nocí,“ informuje polícia na svojej facebookovej stránke.

„Najbližšie bude video práve z večernej prehliadky, keď to bude asi trochu iné… Pre vlastnú bezpečnosť nosíme vždy chirurgické rukavice. Veď sa pozrite sami,“ píše sa na stránke.

FOTO Poplach v Ružinove! Neuveríte, k akému požiaru museli hasiči okamžite letieť!

Spýtali sme sa aj obyvateľa Pentagónu, ktorý tam býva už takmer 30 rokov, či sú takéto „prepady“ polície naozaj pravidelné. „Pred dvoma či troma dňami tu boli, ale pred tým mesiace ani noha,“ sťažuje sa.

Kamera na chrbte policajného psa vás prevedie videom zo zásahu polície v Pentagóne.

Kamera na chrbte policajného psa vás prevedie videom zo zásahu polície v Pentagóne.

Foto: Polícia SR

Za mestskú časť Vrakuňa, v ktorej známy Pentagón leží, sa nám vyjadril hovorca Tomáš Zajac. „Uvedomujeme si, v akej situácii sa nachádzajú ľudia v Pentagóne. A tá nie je dobrá,“ povedal.

Expolicajt Ľuboš sa vyhol súdu: Aký mal tentokrát dôvod?

„Domnievame sa, že si daňoví poplatníci zaslúžia lepšiu starostlivosť zo strany štátnej moci. Žije tam 98 percent slušných ľudí,“ doplnil hovorca starostu Vrakune Martina Kuruca.

Mladík sa pokúsil o samovraždu! Podarilo sa polícii zachrániť mu život?

Ako dodal, ide o pracovitých a slušných ľudí, ktorí už roky musia znášať „životný štýl“ niektorých svojich susedov. Prezradil však aj to, čo ich, ako mestskú časť mrzí.

Vážna dopravná nehoda pri Ružomberku: Takto vyzerá zdemolované auto po strete s kamiónom. Mali ľudia šancu prežiť?

„Mali sme predminulý týždeň okrúhly stôl, kde sme sa stretli so zástupcami mestskej aj štátnej polície a mesta, kde sa mohli a mali zúčastniť aj obyvatelia Pentagónu,“ prezradil Zajac. „Bohužiaľ, na túto diskusiu prišlo iba minimum ľudí,“ skonštatoval.

Čo urobila pre bezpečnosť Mestská časť Vrakuňa:

1. Nainštalovali sa kamery

2. Zamurovanie tmavých prechodov

3. Podpora treťosektorových organizácií

4. Zriadenie vlastnej bezpečnostnej služby, ktorá je priamo v objekte