O majstrovi sveta WBF a majstrovi Európy WBO je známe, že miluje deti. Najmä tým, ktoré to potrebujú najviac, pomáha, ako sa len dá. Dôkazom toho je niekoľko Kidových zverencov z akadémie, ktorým zachránil život tým, že ich nasmeroval na správnu životnú cestu. Jasným príkladom je Miloš Pusztay. Toho vytiahol z ulice a zbavil ho závislosti na drogách. 

Tomi Kid tentoraz navštívil detskú onkológiu na bratislavských Kramároch. Choré detičky takmer od šťastia vyskočili z kože. Malým pacientom priniesol spolu so svojimi zverencami darčeky v podobe drevených srdiečok, ktoré ich majú ochraňovať. Odovzdali im pozitívnu množstvo pozitívnej energie a aspoň na chvíľu sa ich snažil priviesť na iné myšlienky.  „Sú to srdiečka, ktoré majú v sebe veľa boxerskej sily. Verím tomu, že keď ich budete mať stále pri sebe, tak vám budú dodávať množstvo sily,“ povedal motivačne Tomi Kid. 

Najväčším darčekom však boli mladí boxeri z akadémie KO BOX CLUB, ktorí predviedli niekoľko boxerských vložiek. Detičky sa vôbec nezľakli, navliekli si rukavice a skúsených borcov udierali hlava nehlava. „Je to také spestrenie ich všedného, monotónneho dňa. Možno prinesenie tých adrenalínových zážitkov, ktoré box ponúka je takou protiváhou tým strašným procedúram, ktoré tieto deti prežívajú,“ pochvaľoval si psychológ Peter Krajner.

K videniu bolo množstvo emotívnych momentov. Návšteva sa niesla v skvelej a uvoľnenej atmosfére. Deti sa zabávali a smiali. „Detičky sa zapájali, boli veľmi aktívne a to ma veľmi teší. Smiali sa a aspoň na tú chvíľu zabudli, že prečo sú tu,“ dodal na záver bývalý profesionálny boxer.