„Radi by sme vás upozornili na niekoľko prípadov neférového zasahovania rozhodcov do zápasu v jeho úplnom závere. Tie napokon prekazili očakávané víťazstvo Tatrana,“ píše sa vo vyhlásení klubu, s ktorým sa Tatran v anglitine podelil aj medzinárodnou hádzanárskou internetovou stránkou Handball-planet.com. K verdiktom, ktoré viedli k nečakanej prehre Tatrana, priložil aj krátky videozáznam zo serveru youtube. „Ambície nášho tímu boli zabité rozhodcami stretnutia, ktorí ovplyvnili zápas veľmi neférovým spôsobom po úmyselnej sérii nezmyselných rozhodnutí proti Tatranu Prešov,“ píše sa v ňom.

Niet pochýb, že Tatran je dnes jednoznačne lepším tímom než Považská Bystrica. S Považanmi sa od začiatku roka stretol už päť ráz a až na spomenutý duel všetky ostatné vyhral minimálne o desať gólov. V polovičke januára v dohrávke 8. kola základnej časti 33:23, vo finále Slovenského pohára doma 40:30, odvetu na Považí 35:25 a v nedávnom zápase nadstavbovej časti im naložili dokonca o 15 gólov – 35:20. Len ten februárový duel, ktorý viedla dvojica Oťapka – Sivák, nedotiahli do konca.

Klub podľa našich informácií žiadnu žalobu nepodal. Rozhodol sa vyvíjať nátlak na kompetentných aspoň prostredníctvom webových stránok. „Nehnevajte sa, ale ja už sa k tomu vyjadrovať nebudem,“ odbil nás tréner prešovského lídra tabuľky Rastislav Trtík. Rivalita Považskej Bystrice a Prešova je už dlho korením našej najvyššej hádzanárskej ligy. Nie je bez zaujímavostí, že aj jedinú prehru vlaňajšej sezóny utrpeli Prešovčania na Považí – 28:29.

Na záver ešte hodnotenie minulomesačného zápasu delegátom Mariánom Jahodkom. „Dobre zvládnuté veľmi ťažké stretnutie hlavne v niekoľkých posledných nervóznych minútach. Veľmi dobre posudzované výhody na oboch stranách,“ píše sa v ňom. Nech sa páči, urobte si názor sami: