Tragédia s mnohými otáznikmi sa stala v dome na lazoch pri obci Píla v okrese Lučenec. Pavol sa podľa susedov mal vrátiť len včera domov z práce v Taliansku. Zrejme s Gabikou boli neskôr večer aj podgurážení a potom sa udialo niečo strašné.

„Oni tu nebývali, len chodili občas prespávať. Povedal by som, že sú to skôr asociáli, ona mala denne vypité,“ hovorí sused z domu asi 300 metrov poniže.

„Včera večer sa vraj mali zasa pohádať. V minulosti ju viackrát mal aj udrieť. Včera vraj ona ostala v dome a on išiel prespať do dediny. Keď sa ráno vrátil, tvrdil, že našiel Gabiku ležať nehybne na zemi pred domom oblečenú len v nohavičkách,“ dodáva.

Nikto nevie čo sa mohlo stať, pretože dom je na lazoch a vôkol nikoho niet. Pavla okamžite zobrala polícia na výsluch a miesto monitorovali vyšetrovatelia.

„Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre zločin zabitia. Bližšie okolnosti smrti ako aj presná príčina sú predmetom ďalších vyšetrovacích úkonov,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Zadržaný ako podozrivý bol práve Pavol.