Incident sa udial v noci z 2. na 3. novembra v Nových Zámkoch. Muž požiadal o odvoz na hlavnú vlakovú stanicu. Nevinná jazda sa však zmenila na boj o život.

Kriminalisti čin objasnili: Zo zločinov lúpeže a vydierania a prečinu obmedzovania osobnej slobody obvinili 30-ročného muža z obce Láb.

Kriminalisti čin objasnili: Zo zločinov lúpeže a vydierania a prečinu obmedzovania osobnej slobody obvinili 30-ročného muža z obce Láb.

Foto: ilustračná foto/ Pixabay

VIDEO Muž nastúpil do taxíka a požiadal o odvoz: Vodičovi napokon išlo o život!

Muž nastúpil do taxíka asi desať minút pred polnocou. Nevinná žiadosť o odvoz sa ale zmenila na scénu z akčného filmu. Na taxikára (33) počas jazdy vytiahol krátku guľovú zbraň a priložil mu ju k hlave. Vyhrážal sa pritom zabitím.

Po zastavení na Novomestskej ulici zobral vodičovi taxíka asi 100 eur a žiadal viac. Po chvíli však odišiel.

Kriminalisti okamžite po oznámení skutku začali po páchateľovi pátrať. Pracovali pritom aj so zábermi z bezpečnostných kamier. Napokon 10. novembra lúpež objasnili.

„V piatok 10.11.2017 vyšetrovateľ PZ obvinil zo zločinov lúpeže a vydierania a prečinu obmedzovania osobnej slobody 30 ročného muža z obce Láb (okres Malacky),“ informovala nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné trestné stíhanie obvineného. Za zločiny lúpeže so zbraňou, vydieranie a obmedzovanie osobnej slobody mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.