Messiho Barcelona si v 30. kole La ligy vychutnala FC Sevillu 3:0. Všetky tri góly vstrelili Katalánci v prvom polčase a to za neuveriteľných osem minút. Hviezda formátu argentínskeho kúzelníka je pod veľkým drobnohľadom kamier a fotoaparátov. Počas celého zápasu monitorujú každý jeho krok. Tentoraz Leo opäť prekvapil.

Po jeho dvoch presných zásahoch zaujal všetkých jeho novou oslavou. Messi si prešiel po pravom líci prstami. Nik netušil, čo to znamená. Záhada je však rozlúštená. Argentínčan ňou podporuje deti, ktoré bojujú s rakovinou.

Už istý čas sa útočník Barcelony intenzívne zaujíma charitatívnou činnosťou. Je tiež hlavnou tvárou kampane “paralosvalientes“, ktorá sa snaží vytvoriť najväčšie detské centrum rakoviny v Európe. Sídlo je v Barcelone. Potrebujú však nemalé finančné prostriedky na podporu. Z 30. miliónov vyzbierali zatiaľ štyri.

Uvidíme, že či bude Leo oslavovať týmto štýlom aj naďalej, alebo to bola len jednorázová záležitosť. 29-ročný futbalista však ukázal, že aj takto sa dá pomáhať detičkám, chorým na zákernú rakovinu.