Kližan mal obrovskú túžbu dostať sa do 2. kola, čo naznačil aj priebeh prvé setu, kde dominoval. Lenže v druhom sete padali tesné loptičky k čiare španielskemu veteránovi a karta sa obrátila. Rozhodujúci tretí set ovplyvnil závažný moment za stavu 3:0 pre Almagra. Hlavný rozhodca udelil slovenskému hráčovi dva trestné gemy. Presné zdôvodnenie tohto výroku kamery neodhalili, no tento verdikt prišiel po tom, ako Bratislavčan rozbil svoju raketu.

Nepomohli protesty ani u turnajového riaditeľa, a tak musel Kližan ísť do hry za stavu 0:5 vo svoj neprospech. Po dosiahnutí prvého gemu v treťom sete si sadol na lavičku pre čiarových rozhodcov a nahnevane hovoril. „Game penalty za to, že sedím.“

Frustrácia a hnev hráča sa prejavila aj pri podaní rúk po zápase, keď tento akt slovenský hráč odignoroval. Samozrejme, v takomto vypätom stretnutí bola frustrácia a hnev Kližana po udelení dvoch trestných gemoch na mieste. Bohužiaľ, postup do 2.kola si nevybojoval.