Táto chyba otca sa stala krátko poobede na Zámockej ulici v Bratislave. Odťahováci na mieste tvrdili, že auto odtiahli až po vyše 25 minútach. Otec tvrdil, že bol v obchode iba 6 minút! 

„Veď len naložiť auto na odťahovku trvá viac,“ hovorí jeden z odťahovákov. Manažér obchodu s potravinami Lucius starší nechal svojho syna v aute vedome.

„Malý spal, tak som ho nechcel vyberať,“ vrave šokovaný. Ani na chvíľu mu nenapadlo, že auto má tmavé fólie a nie dnu vidieť? Na mieste tak bola mestská aj štátna polícia. Mestská kvôli zlému parkovaniu a štátna prišla riešiť to, že otec nechal chlapčeka v aute. 

Video: Karol F.

„Auto sme odťahovali, keď nám otec volal, že on má v aute dieťa!“ vravel nahnevaný pracovník odťahovky. Ako sme sa dozvedeli, vrátili sa späť a otec napriek tomu ešte raz odišiel na asi päť minút! 

„Ešteže to malý tak dobre zvládal, neplakal, dokonca sa mu podarilo v policajnom aute spustiť sirénu,“ odľahlo mužom z odťahovky. 

Malý Lucius už potom sedkal v policajnom aute a keby bol trocha väčší, možno by policajnú akciu na vlastnej koži aj ocenil. Takto sa však v jeho očkách zračil iba zmätok, ktorý rozhodne cítil zo svojho otca, ktorý bol v ťažkom šoku! Nedokázal zo seba dostať ani slovo a oči mal červené od plaču.

Našťastie sa žiadna tragédia nekonala! Malý Lucius je v poriadku a spolu s otcom ho policajti odviezli na príslušné oddelenie. Dokonca mal aj policajnú autosedačku! Takéto prípady však neradno podceňovať.

„Informáciou o uvedenom prípade disponujeme, vecou sa v súčasnej dobe zaoberá príslušný útvar ORPZ v Bratislava I,“ uviedol krajský policajný hovorca Michal Szeiff. „Bližšie informácie v súčasnej dobe nie je možné poskytnúť,“ dodal Szeiff. My sme sa však dozvedeli, že už čelí obvineniu!

Verme, že tento otec už syna nikdy neopustí ani na sekundu. A ostatní si vezmime ponaučenie, blíži sa leto a takéto prípady, kedy rodičia nechajú dieťa v aute, končia tragicky.

Naposledy takýto prípad skončil dvojitou tragédiou v Nitre. Otec Jozef nechal pred dvoma rokmi v júli dcérku Kristínku (†2) v aute a zabudol na ňu. Dievčatko sa v aute doslova uvarilo. Rok po smrti dcérky sa za ňou pobral aj on. Jeho srdce nevydržalo obrovský smútok a pocit viny.