Rodený kanonier je hrozbou číslo jedna pre všetkých brankárov v NHL, no zdá sa, že odteraz si na neho budú dávať pozor aj jeho spoluhráči v Jets. Laine už skóroval v prebiehajúcom ročníku 17-krát, včerajší zásah do vlastnej bránky však bude prirátaný Letestemu z Oilers. Ten sa totiž ako posledný dotkol puku pred ukážkovým vlastencom fínskej hviezdy.

Veril som, že sa puk po mojej strele dorazí do bránky Connor McDavid alebo Milan Lucic, no aj tak sa tak stalo. Našťastie. Rozhodne však vítame aj takýto gól,“ vyjadril Letestu na margo vlastného gólu.

Nešťastný Laine nemal po stretnutí veľa chutí hovoriť, no nakoniec sa ku kurióznej situácii vyjadril. „Myslím si, že každý dobre videl, čo sa stalo…“ trpko okomentoval vlastný gól 18-ročný útočník. „Okamžite som sa snažil odstreliť puk spred bránky, ibaže som stál na nesprávnom mieste,“ povzdychol si Laine, ktorého na striedačke utešoval spoluhráč Blake Wheeler.

Ten sa tretieho najlepšieho strelca NHL ho zastal aj po stretnutí. „Urobil pre naše mužstvo sakramentsky dobrú prácu v celej sezóne a má len osemnásť rokov. Je preto normálne , že sa cíti hrozne,“ skonštatoval skúsený Wheeler a dodal: „V hokeji sa takéto veci stávajú a koniec koncov, bol to len zlý odraz puku.“