Drina, pot, ľadové kúpele. Pred svojimi prvými Vianocami po svadbe siahla Dominika Cibulková na dno svojich síl. Na Floride zaliatej slnkom prežíva najťažšie obdobie roka, ktoré sama nazýva peklom. Hodiny tvrdej práce v posilňovni strieda s náročnými výmenami na dvorcoch Evert Tennis Academy pod dohľadom profesionálneho trénerského tímu. A teší sa na návrat domov, kde si k štedrovečernému stolu zasadne spolu so svojou a s manželovou rodinou.

Floridu miluje

Už skoro ráno je pri bazéniku vo vilovej štvrti Courside Villas v mestečku Boca Raton pri Miami rušno. Dominika práve skončila svoju pravidelnú polhodinu jogy a s celým tímom sa chystajú na raňajky. Ako nám žartom hovorí jeden z trénerov, nie vždy sú práve chutné, zato sú zdravé. Na druhej strane, obedy spod varešky Dominikinho manžela Michala sú vraj ukážkové a všetci sa na ne tešia. Do hodovania je však ďaleko.


S trénerom: Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták je s Dominikiným výkonom spokojný.
Foto: Michal Smrčok

Podľa správ v televízii nás čaká najhorúcejší decembrový deň a ručička teplomera by sa mala vyškriabať až na tridsať stupňov. Palmovou alejou to máme na kurty pár minút. Naša tenistka v ľahkej džogingovej súprave pôsobí oddýchnuto a usmiato. Prezrádza nám však, že včera padla vyčerpaná do postele už o deviatej večer. Nekonečný tréningový kolotoč jej dáva zabrať a „letné“ počasie na Floride by si určite vedela predstaviť inak ako v potokoch potu na tenisových kurtoch. Napriek tomu tento kúsok zeme miluje.

Nielen preto, že tunajšia klíma je ideálna na prípravu na Austráliu. Chodí sem už od dvanástich a má to tu rada. „Florida mi najviac pripomína Európu. Životom, ľuďmi, atmosférou. Cítim sa tu skoro ako doma,“ hovorí. Navyše, so spolumajiteľkou Akadémie Chris Evertovou, bývalou svetovou tenisovou jednotkou, majú nadštandardné vzťahy a celý pobyt majú prakticky zadarmo.

Pokračovanie na ďalšej strane