Stalo sa to na začiatku tretej tretiny. Najprv sa musel roztiahnuť pri zásahu a keď sa dvíhal, stratil rovnováhu a nešťastne spadol chrbtom na konštrukciu bránky. Spočiatku sa zdalo, že po vydýchnutí sa pozbiera a postaví, ale nešlo to. Z ľadu mu pomáhal dvíhať sa lekár, ale napokon ho prepadli také bolesti, že ho museli naložiť na nosidlá a odniesť z ľadu. Putoval na vyšetrenie do nemocnice, ale vážne zranenie sa vylúčilo.

Diváci skandovali jeho meno a Marek im stihol ešte dva razy zakývať i keď ho niesli na nosidlách. Potľapkal ho dokonca a mladoboleslavský gólman Jan Lukáš. „Je to veľmi nepríjemné, keď vidíte kričať brankára od bolesti. Nie len ja, ale všetci mu držíme palce. Určite mu zavoláme. Pre celé mužstvo je to nepríjemné, keď váš brankár leží,“ povedal pre iDnes.cz Marekov spoluhráč Marcel Haščák.

Zápas dochytal Karel Vejmelka. Síce inkasoval, ale viac gólov neskôr už nepustil a Brno zdolalo Boleslav 4:1. Za najlepšieho brankára vyhlásili po zápase práve slovenského gólmana. Cenu za neho prevzal Leoš Čermák. Marek poslal svojím priaznivcom odkaz na sociálnu sieť – „Ďakujem všetkým, som OK.“