To všetko sa stalo počas týždňa, v ktorom z viacerých strán rezonovalo, ako rozhodcovia napomáhali Barcelone. Teraz sa rovnako neuveriteľného rozhodnutia vo svoj prospech dočkal aj Real Madrid. upozorňujú fanúšikovia z celého sveta.

Spravodlivosť však predsa len zvíťazila. Už o tri minúty neskôr si dal Navas vlastný gól, keď neudržal strelu Antonia Sanabriu a Betis šiel na štadióne Realu do vedenia. Cristiano Ronaldo však ešte do polčasu vyrovnal a po prestávke, keď už mala Sevilla vylúčeného hráča, sa hlavou presadil Sergio Ramos.

Madridský brankár Navas, ktorý po správnosti už dávno nemal byť na ihrisku, sa napokon stal hrdinom súboja, keď v nadstavenom čase zneškodnil tutovku striedajúceho Alexa Alegriu. Real sa tak vďaka výhre 2:1 a trom bodom a zaváhaniu Barcelony na trávniku Deportiva La Coruňa dostal do čela tabuľky.

A kouč madridského bieleho baletu Zinedine Zidane mohol Navasa po záverečnom hvizde chváliť. „Ten vlastný gól, to sa môže stať každému. V závere zápasu sú však už chyby neprípustné a vtedy nás brankár podržal. Zachránil nám tri body. Všetci si uvedomujeme, aký dôležitý zákrk to bol,“ vyhlásil Zidane.

Kouč Betisu Victor Sanchez však rozhodcu Lahoza nešetril. „Som rozčarovaný. Napriek dobrému výkonu proti ťažkému súperovi nemáme ani bod. A posúdenie Navasovho zákroku ma vytáča. Bol posledný, fauloval, jasná červená karta. Celé ma to mrzí o to viac, že aj v desiatich sme Real trápili. No nič z toho nemáme,“ dodal