Víchrica v Británií spôsobila výpadky elektriny; polícia hodiny naháňala vlka

Londýn 18. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Zrejme silná víchrica spôsobila, že z útulku v dedine Beenham v anglickom grófstve Berkshire ušiel vo štvrtok vlk. Divé zviera bolo na úteku zhruba šesť hodín. Následne sa ho polícii podarilo chytiť, pričom neutrpelo nijaké zranenia, informovala spravodajská stanica BBC.
Ilustračné foto

Vlk s menom Torak utiekol z útulku britskej neziskovej organizácie Wolf Conservation Trust, ktorá sa snaží vyvracať mýty a mylné predstavy o vlkoch a v Beenhame poskytuje momentálne útočisko desiatke týchto zvierat. Miestna polícia následne varovala miestne školy i obyvateľov a vyzvala ich, aby nevychádzali von.
Útek vlka podľa prvých správ a vyjadrení svedkov zapríčinil silný vietor, v dôsledku ktorého v útulku spadol plot. Vedenie zariadenia však neskôr uviedlo, že vstup do ohrady mohol niekto nechať otvorený aj zámerne.
Britániou sa vo štvrtok prehnala víchrica s vetrom dosahujúcim v nárazoch rýchlosť 110 kilometrov za hodinu, ktorá zasiahla i mnohé európske krajiny. Silný vietor vyvracal stromy, spôsobil materiálne škody a narušil najmä železničnú dopravu. Bez elektriny je na juhovýchode Anglicka stále okolo 9700 domov, informovala BBC.
Vietor podľa meteorológov medzičasom už zoslabol, mrazivé počasie má však aj naďalej pretrvávať na severozápade územia. Pre Škótsko, Severné Írsko i sever Anglicka je až do piatku v platnosti výstraha pred snežením a ľadom. Úrady zároveň varovali pred ďalšími možnými výpadkami elektrického prúdu i meškaniami v doprave.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)