Bratislava 27. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Hokejový Slovan Bratislava v stredu večer informoval o uhradení dlhov voči hlavnému mestu SR za užívanie Zimného štadióna Ondreja Nepelu. “Belasí” mali vyrovnať “sekeru” v celkovej výške 1,196 milióna eur. Táto čiastka pozostávala z istiny, úrokov z omeškania a zmluvných pokút

Na snímke viceprimátor hlavného mesta SR Bratislavy Juraj Káčer

Bratislavský viceprimátor Juraj Káčer však bol v stredu večer opatrný vo vyhláseniach. “Uverím až vtedy, keď dlžná suma bude na účte STaRZ,” povedal pre bratislavskenoviny.sk a pokračoval: “Bohužiaľ, som skeptický k zaplateniu tohto dlhu. Aj keď nás predstavitelia Slovana už informovali, dokonca poslali výpisy z účtu, že sumu uhradili.”

Slovan prostredníctvom správy na svojom webe informoval, že od mája 2011 zaplatil do mestského rozpočtu za pôsobenie na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu približne 7,7 milióna eur. “Len mládež HC Slovan zaplatila od roku 2014 za užívanie zimného štadióna 1,1 milióna eur,” uvádza web hcslovan.sk.

HC Slovan Bratislava by rád aj v budúcnosti pôsobil na ZŠ O. Nepelu, podmienkou však bolo vyplatenie všetkých záväzkov do konca júna 2019. Radnica sa postupne pripravovala aj na alternatívu využitia priestorov bez hokejového Slovana. Zástupcov bratislavského klubu teraz čakajú rokovania o podmienkach prípadného ďalšieho užívania arény.

“Veľmi by nás mrzelo, ak by štadión fungoval bez Slovana, lebo táto hokejová značka k nášmu mestu bezpochyby patrí. Na druhej strane, každý musí platiť,“ dodal Káčer pre bratislavskenoviny.sk.

Od konca mája je známe, Slovan skončil svoje účinkovanie v Kontinentálnej hokejovej lige, keďže klub nenašiel investora, ktorý by poskytol financie na pokračovanie v súťaži. Okrem dlhov za užívanie štadióna musia kompetentní riešiť aj miliónové dlhy voči hráčom či trénerom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj