Dubaj/Bratislava 11. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Oblasti spolupráce Slovenska a Spojených arabských emirátov (SAE) boli témou rozhovoru vicepremiéra SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho so saudskoarabským šejkom a podpredsedom vlády Mansúrom bin Zajídom Ál Nahjánom počas Svetového samitu o vládnutí, ktorý sa v týchto dňoch koná v Dubaji

Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši

TASR o tom v pondelok informoval Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.
Raši pozval saudskoarabského vicepremiéra na Slovensko, cieľom návštevy bude podpora možnosti investícií SAE. “Veríme, že jeho návšteva pomôže upevniť naše vzťahy, zlepšiť spoluprácu a priniesť investície a nové technológie na Slovensko,” povedal podpredseda vlády Raši.
Kroky, ktoré SAE robia pre zvyšovanie kvality života svojich obyvateľov, sú pre Slovensko istým impulzom. O tejto téme sa rozprával Raši s ministerkou pre šťastie a spokojnosť Uhúd Rúmiovou. Ministerka sa mimoriadne zaujímala o slovenský vládny cloud a systém zdieľania dát medzi inštitúciami. Vicepremiér Raši ju pozval na Slovensko a zároveň ponúkol expertov, ktorí by vedeli pomôcť s prípravou legislatívy na podporu zdieľania otvorených dát, informoval Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.
Svetový samit o vládnutí je globálna platforma, ktorá bola založená v roku 2013. Tvorí ju sieť vedúcich predstaviteľov verejného a súkromného sektora a je zameraná na využívanie inovácií a technológií na riešenie aktuálnych svetových výziev.
 
Príspevok Vicepremiér Raši rokoval v Spojených arabských emirátoch o spolupráci zobrazený najskôr Hlavné správy.