Bratislava 26. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)
 
Vianočné sviatky za mrežami v slovenských väzeniach strávilo takmer 220 väzňov z cudziny. V polovici decembra sa v ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a v ústavoch na výkon väzby nachádzalo dovedna 219 právoplatne odsúdených a obvinených cudzích štátnych príslušníkov. Informoval TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Adrián Baláž

Ilustračné foto

K tomuto dátumu bolo v slovenských väzeniach 87 obvinených – z toho 82 mužov a päť žien. Právoplatne odsúdených strávilo Vianoce na Slovensku 132 cudzincov – z toho 124 mužov a osem žien.
Najviac z počtu cudzincov tvorili Česi v počte 52 väzňov. Nasledovalo 33 Ukrajincov a 18 Poliakov. Po nich zase cudzinci z Rumunska, Maďarska a Srbska.
Najpočetnejšou skupinou cudzincov zo vzdialenejších krajín boli Vietnamci, v počte osem väzňov. Nasledujú Nigérijčania, ktorých bolo šesť. Z exotickejších či vzdialenejších krajín v slovenských ústavoch registrovali aj občanov Sierra Leone, Kamerunu, Iraku, Mongolska a Sýrie.
 
Príspevok Vianočné sviatky v slovenských väzniciach strávilo takmer 220 cudzincov zobrazený najskôr Hlavné správy.