Nemecko 20. decembra 2016 (HSP/focus/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)

Vianočné trhy na známych berlínskych miestach ostali dnes zatvorené, v iných nemeckých mestách prebiehali, ale pod zvýšenými bezpečnostnými opatreniami

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Nemôžeme komentovať. Je to na organizátoroch, že zatvárajú svoje trhy,” vyjadrila sa policajná hovorkyňa pre Berlín. Viac ako 60 vianočných trhov ostáva teda zatvorených, vrátane tých na Alexanderplatz a Potsdamer Platz. Podľa Rundfunk Berlin-Brandenburg tak urobili z úcty k obetiam útoku.

V iných nemeckých mestách sú zvýšené bezpečnostné opatrenia. Vianočné trhy majú otvorené aj Mníchov, Hamburg, Stuttgart, Brémy, Dortmund, Frankfurt či Erfurt.

V Norimbergu stoja policajné autá pri všetkých vstupoch na trh, ale vo vnútri hliadky nie sú. V Drážďanoch je známy Striezelmarkt obkolesený betónovými blokmi. V Kolíne nad Rýnom sú nasadené zvýšené hliadky nielen kvôli najnovšej udalosti, ale aj kvôli vlaňajším prípadom obťažovania.

V Hannoveri sú policajné hliadky posilnené už od pondelka. Dolnosaský premiér Stephen Weil (SPD) vyzval “nenechať zločincom možnosť obmedziť našu slobodu a naše životy”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.