Luhansk, 15. januára 2017 (HSP/Foto: Tlačová služba Rady ministrov LĽR)

Viac ako 80 detí z Luhansku a okolia odišli včera na prázdniny do ruskej metropoly. V Luhansku, ako aj v Rusku sú v týchto dňoch školské prázdniny a tak luhanské deti ich strávia v metropole Ruska.

Na snímke luhanské detiNa snímke luhanské deti

Informovala o tom tlačová služba Rady ministrov Luhanskej ľudovej republiky. Uviedla taktiež, že organizáciou tejto cesty a oddychu luhanských detí v Moskve na nariadenie samotnej hlavy Luhanskej republiky Igora Plotnického sa zaoberala Koordinačná rada parlamentu republiky.

Išlo hlavné o bezpečnosť detí – aby všetky bez problémov absolvovali takmer 1000-kilometrovú cestu /presnejšie – 944 km/ tam a späť a oddýchnuté a zdravé sa o týždeň vrátili domov. V Moskve navštívia múzea, divadlá, koncerty, výstavy, zúčastnia sa na ľudových veseliciach a detských diskotékach. Luhanskú delegáciu tvorí 82 detí a 7 dospelých, ktorí ich sprevádzajú na dlhej ceste. O podrobnostiach prípravy tejto návštevy pre média porozprával zástupca predsedu Rady ministrov Luhanskej ľudovej republiky Alexander Drobot.

Prezradil, že hostitelia a spoločnosť, ktorá sa zaoberá exkurziami po Moskve, zabezpečia dopravu detí od ruských hraníc až do Moskvy a rozmiestnia ich v jedných z najlepších hotelov ruskej metropoly. Dodal, že hostitelia pripravili pre luhanské detí mimoriadne zaujímavý a nabitý program.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.