Viac ako 1000 mužov protiasadovskej opozície sa pridalo k sýrskej armáde

Aleppo 15. septembra 2017 (HSP/RusVesna/Foto:TASR-SANA via AP)

Rusom v Sýrii dôveruje čoraz viac predstaviteľov protiasadovskej opozície. Za posledných 24 hodín sa na základe dlhšie trvajúcich rokovaní s ruskými dôstojníkmi a záruk zo strany sýrskych vládnych síl  rozhodlo približne 1000 mužov, bojujúcich proti Asadovi prejsť na stranu vládnych vojsk. Informáciu priniesol portál RusVesna.
Ilustračné foto

Ide o zoskupenia sýrskych sunnitských Arabov, ktorí sa už v minulosti sťažovali na pôsobenie žoldnierov v radoch protiasadovskej opozície. Na stranu sýrskych vládnych síl prešlo 7 poľných veliteľov so svojími mužmi, ktorí nemajú na svojom konte vraždy civilistov či zajatcov z radov sýrskych vládnych síl. Všetci muži, ktorí prešli na stranu vládnych síl prešli dôslednou kontrolou ruskej, sýrskej a iránskej tajnej služby.
Uvedení poľní velitelia pôsobili na hranici provincie Homs, časť skupiny pôsobila v provincii Aleppo. S pomocou Ruska Sýrčania budujú v provinciách Aleppo a Homs centrá humanitárnej pomoci a vytvárajú Výbory Národného Zmierenia, v ktorých pôsobia predstavitelia rôznych politických, etnických, konfesionálnych a sociálnych skupín. Rusov vnímajú členovia Výborov Národného Zmierenia ako garantov a plne im dôverujú.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.