Bratislava 25. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Budúcnosť Európskej únie nezávisí od temnej moci v Bruseli, ale od každého členského štátu. Povedala to poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová v relácii SVET Tu a teraz v televízii TABLET.TV. Poslankyňa by tiež privítala, keby sa v školách viac učilo o EÚ.
Na snímke poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová

“EÚ je náš životný priestor, sme občania tohto priestoru. A o tom vieme veľmi málo,” poznamenala s tým, že novodobá história týkajúca sa EÚ by si zaslúžila viac priestoru.
Ocenila, že o budúcnosti EÚ sa hovorilo na Národnom konvente o EÚ, ktorý bol nazvaný #MYSMEEÚ. “Je veľmi dobre, že sa do toho vťahujú občania, politici a občianska spoločnosť,” uviedla Remišová.
Národný konvent by mal byť podľa jej slov priestorom na diskusiu o tom, akú úniu chceme. “Akú víziu pre ňu máme a aké miesto by Slovensko v tejto únii malo mať,” doplnila. Remišovú teší, že na konvente zaznievalo, že “EÚ je náš projekt a chceme ho formovať”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.