Veriaci si pripomenú výročie arcibiskupskej vysviacky Róberta Bezáka

Veriaci si pripomenú výročie arcibiskupskej vysviacky Róberta Bezáka

Bratislava 3. júna 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR-Radovan Stoklasa)

V utorok 6. júna ubehne osem rokov od vysviacky Róberta Bezáka za arcibiskupa. Veriaci pri tejto príležitosti organizujú spomienkové podujatie, ktoré sa začne o 17.00 h pred katedrálou sv. Jána Krstiteľa v Trnave
Na snímke bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák

O 18.00 hod. bude bohoslužba za arcibiskupa Bezáka v pastoračnom centre Božieho milosrdenstva v Trnave na Prednádraží. “Pozývame veriacich, aby sa prišli spolu s nami poďakovať za všetko, čo arcibiskup Bezák dal nielen veriacim katolíkom a nielen v Trnave. Odkaz arcibiskupa Bezáka nosíme vo svojich srdciach,” uviedla pre TASR jedna z organizátoriek podujatia Marianna Diovčošová.
Arcibiskup Róbert Bezák bol uvedený do funkcie 6. júna 2009. Z postu ho odvolal pápež Benedikt XVI. k 2. júlu 2012 na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila na prelome januára a februára 2012. Od decembra 2013 pôsobil rok v kláštore redemptoristov v talianskom Bussolengu, potom sa vrátil na Slovensko. V júni 2014 sa po generálnej audiencii krátko stretol s pápežom Františkom, ktorému odovzdal list, reakcia ale neprišla. Stretnutie sprostredkoval až emeritný pražský arcibiskup, kardinál Miloslav Vlk na 10. apríla 2015. Ani toto na situácii Bezáka doteraz nič nezmenilo.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)