Prešov 13. novembra 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)

Verejnosť môže do konca novembra nominovať osobnosti, produkty a zariadenia na ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019. Ocenenie už po šiesty raz udelia tým, ktorí svojimi aktivitami a kvalitou prispievajú k rozvoju turizmu v kraji. K štyrom hlavným kategóriám – Osobnosť cestovného ruchu, NAJ produkt, NAJ zariadenie a NAJ zamestnanec cestovného ruchu, pribudla nová kategória pod názvom Remeslo má zlaté dno. Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja organizuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska už od roku 2014

Na snímke Andrea Turčanová

„Hlavnou úlohou je oceniť a motivovať ľudí, ktorí pracujú v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji, pomáhajú pri jeho rozvoji a môžu byť vďaka svojim kvalitám vzorom pre ostatných,“ informoval František Baláž z KOCR.

V kategórii Osobnosť cestovného ruchu udelia ocenenia za celoživotný prínos, vzdelávanie, podnikanie a rozvoj cestovného ruchu v samospráve. Tiež je možné nominovať produkty, ktoré v roku 2019 prispeli k rozvoju turizmu a k zvýšeniu návštevnosti kraja, ako sú rôzne podujatia, atrakcie, festivaly a podobne. V kategórii zariadenia môžu byť nominované kultúrne, náučné zariadenia a atrakcie, informačné kancelárie, ubytovacie a reštauračné zariadenia. Kategória NAJ zamestnanec je otvorená šikovným zamestnancom z oblasti služieb, ako sú sprievodcovia a informátori v kultúrnych a informačných zariadeniach, kuchári, barmani, someliéri, čašníci a podobne.

V novej kategórii Remeslo má zlaté dno hľadajú organizátori miestnych remeselníkov, ktorí udržiavajú a rozvíjajú bohaté tradície remesiel v Prešovskom kraji, svojou tvorbou podporujú jeho návštevnosť a robia kraj atraktívnejším. Výsledky ich tvorby môžu byť prezentované na rôznych výstavách, prípadne sú vhodné k zakúpeniu ako suvenír či spomienka z návštevy kraja. „Vzhľadom k tomu, že v Prešovskom kraji sa nachádza mnoho zaujímavých ľudí či zariadení, našou snahou je aj tento rok vyzdvihnúť tých, ktorí svojou prácou a odhodlaním prispievajú k tomu, aby cestovný ruch v Prešovskom kraji napredoval tým správnym smerom, či už je to oblasť vzdelávania, podnikania, samosprávy, tradícií remesiel. Veríme, že aj v tomto ročníku príklad a úspechy takýchto ľudí budú inšpiráciou a motiváciou k ďalšej aktivite a rozvoju cestovného ruchu v Prešovskom kraji. Prostredníctvom novej kategórie nazvanej Remeslo má zlaté dno by sme radi podporili aj tradíciu remesiel v kraji, keďže tvoria neoddeliteľnú súčasť našej histórie,“ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Na základe nominácií verejnosti vyberie ocenené osobnosti a produkty odborná porota. V kategóriách NAJ zariadenie a NAJ zamestnanec cestovného ruchu si víťazov zvolí verejnosť v online hlasovaní. Taktiež verejnosť rozhodne aj o najobľúbenejšom produkte cestovného ruchu. Online hlasovanie sa uskutoční od polovice decembra 2019 a potrvá do polovice januára 2020. „Neoddeliteľnou súčasťou rozvoja cestovného ruchu je skvalitňovanie poskytovaných služieb. Kvalitné služby, ochotný personál a atraktívne produkty lákajú návštevníkov a podpisujú sa na raste turizmu v regiónoch i celom kraji. Už samotné nominácie v týchto kategóriách sú uznaním dobre odvedenej práce,“ doplnil Janoško.

Nominácie je možné zasielať do 30. novembra poštou alebo e-mailom. Všetky potrebné informácie, kontaktný formulár a podmienky nominovania sú zverejnené na stránke www.severovychod.sk. Víťazi si ocenenia prevezmú na najväčšej slovenskej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v januári 2020 v Bratislave.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj