Moskva 16. februára 2019 (HSP/rg.ru/Foto: RG)
 
Venezuelský veľvyslanec v Rusku Karlos Rafaehl Faria Tortosa pre ruské a zahraničné médiá uviedol, že samozvaný venezuelský prezident Juan Guaidó, ktorý sám seba vyhlásil za hlavu štátu, bol zverbovaný americkými tajnými službami ešte pred desiatimi rokmi v Srbsku, keď tam študoval

Na snímke Karlos Rafaehl Faria Tortosa

„Celý svet teraz hovorí o Juanovi Guaidóvi, o ktorom nik predtým ani nepočul. Tento pán však bol zverbovaný tajnými službami USA asi pred desiatimi rokmi. Vieme, že ho poslali do Srbska, aby tam absolvoval štúdium. A práve tam sa všetko začalo,“ podčiarkol Karlos Rafaehl Faria Tortosa.
„Jeho patróni sa domnievajú, že už je pripravený, aby sa postavil na čelo štátu. Tvrdia, že Juan Guaidó je pripravený. Ale myslíme si, že ešte nie je pripravený na to, aby dokázal splniť úlohu, ktorú mu stanovili Spojené štáty. Juan Guaidó je iba bábka. Je „nainštalovaný“ vo Venezuele, ale za ním stoja a namiesto neho hovoria Spojené štáty,“ zdôraznil venezuelský veľvyslanec v Rusku Karlos Rafaehl Faria Tortosa.
Eugen Rusnák
 
 
Príspevok Venezuelský veľvyslanec: „Samozvaný prezident Juan Guaidó bol zverbovaný americkými tajnými službami ešte pred desiatimi rokmi v Srbsku“ zobrazený najskôr Hlavné správy.