San José 21. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rodrigo Abd)
 
Veľvyslankyňa, ktorú do funkcie vymenoval venezuelský opozičný vodca Juan Guaidó, prevzala v stredu kontrolu nad ambasádou krajiny v Kostarike. Informovala o tom agentúra Reuters

Ilustračné foto

Kostarická vláda 15. februára vykázala diplomatov verných venezuelskému socialistickému prezidentovi Nicolásovi Madurovi a dala im 60 dní na opustenie krajiny.
Kostarika totiž podobne ako Spojené štáty a množstvo krajín Latinskej Ameriky a Európy uznala za legitímneho dočasného prezidenta Venezuely opozičného lídra Juana Guaidóa.
Za tejto situácie prevzala v stredu kontrolu nad budovou venezuelskej ambasády v kostarickej metropole San José Guaidóova vyslankyňa María Faríová. Ako sa do budovy veľvyslanectva dostala nie je jasné.
Jej počínanie však pobúrilo aj kostarickú vládu, podľa ktorej mala Faríová počkať na uplynutie stanovenej 60-dňovej lehoty.
Madurova vláda označila Faríovú a jej spolupracovníkov za votrelcov, ktorí neoprávnene vnikli do budovy ambasády. Za dočasného prezidenta uznalo Guaidóa už asi 50 krajín sveta.
 
Príspevok Venezuelskú ambasádu v Kostarike ovládla “opozičná” veľvyslankyňa zobrazený najskôr Hlavné správy.