Caracas 21. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Lucio Tavora)
 
Venezuelské bezpečnostné sily zatkli počas razie kľúčového poradcu opozičného lídra Juana Guaidóa. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na opozičného poslanca Sergia Vergaru. Právnika Roberta Marrera vzali so sebou agenti tajnej služby vo štvrtok nadránom počas operácie v Caracase. Okrem jeho domu tiež spravili raziu v neďalekom dome spomínaného Vergaru. Poslanec uviedol, že ho zobudilo prudké búšenie na dvere a agenti na neho mierili zbraňami

Na snímke vodca venezuelskej opozície Juan Guaidó

Vergara a Marrero sprevádzali Guaidóa, ktorý je predsedom Národného zhromaždenia, na jeho nedávnej ceste po Latinskej Amerike, na ktorú sa podujal, aby získal medzinárodnú podporu v úsilí zbaviť funkcie prezidenta Nicolása Madura. Marrero šéfuje Guaidóovej kancelárii. “Nevieme, kde je. Okamžite by ho mali prepustiť,” napísal Guaidó o svojom poradcovi na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.
Guaidóa uznalo okolo 50 štátov za dočasného prezidenta Venezuely. Opozičného lídra vyšetrujú pre údajné spojenie s násilnosťami a najhoršími výpadkami elektriny v krajine. Maduro, ktorého podporujú Čína, Rusko či Kuba, tvrdí, že výpadky spôsobila sabotáž riadená USA. Spojené štáty a venezuelská opozícia zase hovoria, že za kolapsom sú korupcia a zlé hospodárenie zo strany štátu.
 
Príspevok Venezuelské bezpečnostné sily zatkli Guaidóovho poradcu zobrazený najskôr Hlavné správy.