Caracas 8. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fernando Vergara)

Venezuelské provládne Ústavodarné zhromaždenie v utorok odobralo imunitu siedmim poslancom za to, že podporili pokus o prevrat z 30. apríla namierený proti prezidentovi Nicolásovi Madurovi, informovala agentúra AFP

Ilustračné foto

Opozičný líder a súčasný predseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó medzi siedmimi poslancami nefiguruje i napriek tomu, že práve on minulý týždeň vyzval na povstanie jednotky verné prezidentovi Madurovi.

Venezuelský najvyšší súd požiadal v utorok generálneho prokurátora Tareka Williama Saaba, aby viedol vyšetrovanie voči niekoľkým opozičným poslancom pre podozrenie z “vlastizrady” a “sprisahania”.

Pokus o puč odštartoval násilné dvojdňové strety bezpečnostných síl s demonštrantami, ktoré si vyžiadali päť obetí na životoch a desiatky zranených, pričom bezpečnostné sily počas zrážok zadržali vyše 233 ľudí, píše AFP.

Venezuelský generálny prokurátor Tarek William Saab v utorok mimo uvedeného informoval, že venezuelské úrady v súvislosti s potlačeným prevratom vydali zatykače na dovedna 18 osôb – civilistov a sprisahancov slúžiacich v armáde.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj