Venezuela prepustila 20 politických väzňov

Caracas 26. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ariana Cubillos)
 
Venezuelská vláda prepustila v piatok 20 uväznených aktivistov, ktorých oponenti socialistickej vlády prezidenta Nicolása Madura považovali za politických väzňov. S odvolaním sa na miestnu ľudskoprávnu skupinu Foro Penal o tom informovala agentúra AP.

Ilustračné foto

Prepustených aktivistov zatkli tento rok, keď protestovali proti výpadkom v dodávkach elektriny, uviedla právnička zmienenej skupiny Laura Valbuenová.
Maduro deň predtým vyzval na prepustenie niektorých väzňov, keď vystúpil s prejavom na oslavách svojho opätovného zvolenia za prezidenta krízou sužovanej Venezuely, z ktorej nedostatok potravín a liekov vyhnal státisíce ľudí do susedných krajín.
Maduro získal druhé šesťročné funkčné obdobie vo voľbách z minulej nedele, ktoré jeho najbližší vyzývateľ označil za nelegitímne a ktoré hlavné opozičné strany bojkotovali ako podvodné.
iaditeľ skupiny Foro Penal Alfredo Romero uviedol, že venezuelské orgány naďalej zadržiavajú viac než 350 ľudí, ktorých protivníci Madura vnímajú ako politických väzňov.
Romero dodal, že za posledných niekoľko dní úrady zatkli 25 ďalších kritikov vlády, mnohých z nich z radov armády.
 
Príspevok Venezuela prepustila 20 politických väzňov zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)