Londýn 25. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)
 
Na veľvyslanectve Ruska vo Veľkej Británii sa domnievajú, že riaditeľ britského vojenského laboratória v Porton Down Gary Aitkenhead svojím vyhlásením o najtvrdších opatreniach kontroly, ktoré neumožňujú, aby sa čokoľvek dostalo za steny objektu, fakticky potvrdil, že v laboratóriu prebieha vývoj a skúmanie nových komponentov bojových jedovatých látok.

Ilustračné foto

“Našu pozornosť tiež upútali slová riaditeľa laboratória. Takýmto spôsobom britská strana fakticky potvrdila, že v tomto tajnom objekte prebieha vývoj a prieskum nových zložiek bojových jedovatých látok. Je pozoruhodné, že Aitkenhead nepoprel ani zásoby chemických zbraní, vrátane látky A-234, ktorá bola podľa oficiálnych vyhlásení britskej strany použitá pri otrave rodiny Skripalových a seržanta Beyleho,” uvádza sa v správe.
Na veľvyslanectve zdôraznili, že Rusko bude od Británie vyžadovať zverejnenie programu vývoja chemických zbraní.
“Tieto vyhlásenia nám nedávajú inú možnosť. S novou silou musíme vyžadovať poskytnutie úplných informácií o priebehu vyšetrovania a tiež zverejnenie programu na výrobu bojových otravných látok v Porte Down,” upresňuje sa vo vyhlásení úradu.
 
Príspevok Veľvyslanectvo RF: Londýn fakticky potvrdil vývoj jedovatých látok zobrazený najskôr Hlavné správy.