Amsterdam 20. júla 2019 (HSP/ria.ru/Foto: Facebook)  

Veľvyslanec Ruska v Holandsku Alexander Šuľgin skonštatoval, že USA a Ukrajina doteraz neposkytli vyšetrovateľom svoje skutočné zistenia o katastrofe malajzijského Boeingu v Donbase v júli 2014. Myslí si, že Kyjev manipuluje vyšetrovaním pádu lietadla pred piatimi rokmi a ukrýva dôkazy tragédie letu MH17

Na snímke Alexander Šuľgin

„Mimochodom, Američania a Ukrajinci potrebné informácie neposkytli. Ukrajina si vymyslela absolútne nepravdepodobnú báchorku, že na všetkých jej radarových zariadeniach bola v ten deň, keď došlo ku katastrofe, vykonávaná plánovaná údržba. A Spoločný medzinárodný vyšetrovací tím jej bez váhania túto informáciu zhltol ako čistú pravdu,“ povedal ruský diplomat.

„Súd vo veci katastrofy malajzijského Boeingu MH17 pri Donecku by mal byť nezávislý a nepredpojatý“, podčiarkol ruský veľvyslanec v Holandsku Alexander Šuľgin. „Žijeme v právnom štáte a na rozdiel od našich holandských a austrálskych priateľov sa nazdávame, že o niečej vine môže rozhodnúť iba súd. A ten musí byť nezávislý a objektívny, musí brať do úvahy všetky okolnosti a verzie, nielen tú, ktorú mu podsúvajú obvinení,“ zdôraznil veľvyslanec.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj